Jste na Facebooku? Nezapomeňte nás sledovat!

4Life Direct podpořil charitativní projekt Ježíškova vnoučata

Thursday, 14 January 2021

Tak jako každý rok se tým společnosti 4Life Direct rozhodl podpořit jeden ze zajímavých projektů, který jej doslova chytil za srdce.

O projektu Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata, charitativní projekt Českého rozhlasu, patří od roku 2020 pod křídla Nadačního fondu Českého rozhlasu. Díky tomuto konceptu splnili dárci za poslední 3 roky více než 52 tisíc přání osamělým seniorům. Poslední ročník Ježíškových vnoučat byl v důsledku pandemických opatření specifický, protože domovy pro seniory zůstaly pro veřejnost uzavřené. Osobní předání dárků tak nebylo možné a zážitkové přání bude možné splnit až v momentě, kdy se domovy znovu otevřou.

4Life Direct pomáhá

Klíčovým faktorem při výběru organizace a daru bylo pro 4Life Direct to, aby přinesl nejen užitek, ale i radost, a aby i v pokročilém věku podpořili snahu učit se novým věcem, což se ukazuje jako základní preventivní cvičení proti stárnutí mozku. Proto si 4Life Direct vybral neziskovou organizaci InternetPoradna.cz, která se do projektu Ježíškova vnoučata zapojila. Práci se seniory a lidmi se zdravotním postižením se věnuje více než 20 let. I když nejsou pobytová organizace, pravidelně seniory potkávají v jejich prostorech nebo u nich doma. Připravují pro seniory vzdělávací kurzy, učí je jak řešit dluhové situace, jak sepsat žádosti o dávky nebo si najít bydlení.

InternetPoradna.cz si jako dárek pro jejich klienty vybrala interaktivní tabuli a držák na datový projektor, což plně odpovídalo představě funkčního daru, který 4Life Direct chtěla věnovat. Tabule je využívána na různé kurzy pro seniory jako například anglický jazyk, trénink paměti, relax s knihou či jednorázové aktivity. Věříme, že tento dar pomůže více seniorům a umožní jim strávit svůj volný čas o něco přínosněji a příjemněji.