4Life Direct - Úvodní stránka
Volejte bezplatně    
800 022 561
Opravte prosím následující nesprávné údaje

4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás tímto informuje, že výše uvedené údaje budou zpracovávány za účelem nabízení, uzavírání a plnění smluv o životním a neživotním pojištění v rozsahu specifikovaném zde. Prohlašuji, že jsem se s ním seznámil a porozuměl mu.

Opravte prosím následující nesprávné údaje

4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás tímto informuje, že výše uvedené údaje budou zpracovávány za účelem nabízení, uzavírání a plnění smluv o životním a neživotním pojištění v rozsahu specifikovaném zde. Prohlašuji, že jsem se s ním seznámil a porozuměl mu.

5 věcí, které byste měli před prázdninami zařídit

5 věcí, které byste měli před prázdninami zařídit

Prázdniny se blíží mílovými kroky a než se nadějeme, bude červenec. Venku se již krásně vyletňuje a tak je leckdy těžké neutéct hned k vodě a soustředit se na to důležité. Přitom jsou věci, které bychom neměli nechávat na poslední chvíli.

Podívejte se, jakých 5 věcí byste měli zařídit s dostatečným předstihem:

 

1. Hlídání pro mazlíčky

Babičky jsou již rozdělené na směny pro hlídání vašich ratolestí, ale mysleli jste i na své němé tváře? Na poslední chvíli pro vás bude mnohem obtížnější sehnat přítele či známého, který ještě nemá na léto plány a bude mít čas na krmení vašich rybiček a morčat. Navíc, ne každý má u sebe dost místa na vašeho čtyřnohého mazlíčka, takže byste se měli mezi svými příteli začít poptávat co nejdříve.

Naštěstí žijeme v době sdílených služeb, a tak již existují agentury a aplikace, které vás mohou vysvobodit z prekérní situace, a dohodí vám brigádníka, který se párkrát do týdne přijde postarat o vaši kočku, hlodavce i želvičku.

 

2. Čistka kosmetiky

O tom, jaké účinky má sluneční záření na pokožku, se toho již napsalo mnoho. Dnes už nikdo nepochybuje, že opalovací krém je na léto nutnost, a že namazat se je potřeba jak na dovolené u moře, tak i u rybníka nebo ve městě. Stává se ale, že po krému sáhneme až ve chvíli, kdy ho potřebujeme zabalit do kufru, a to si již často nevšimneme, že je prošlý, nebo už není čas pořídit nový. Ať se vám nestane, že až chvíli před odjezdem zjistíte, že máte doma pouze jeho zbytek nebo příliš nízký faktor – nikdy se nespokojte s tím, že „musí stačit“, protože zcela jistě stačit nebude.

Včas zkontrolujte všechnu kosmetiku, kterou s sebou plánujete vzít (kromě opalovacích krémů myslete i na sprej na klíšťata a komáry, desinfekci apod.), a pokud je prošlá, nemělo by vám být líto ji ihned vyhodit a dokoupit novou.

 

3. Zabezpečení domu/bytu

Pokud jste uvažovali o instalaci domovního alarmu, nyní máte poslední šanci. Pokud už příslušný technik nemá do vaší dovolené volný termín, investujte pár korun do atrap bezpečnostních kamer, které mohou případné zloděje odradit, nebo se minimálně dohodněte se sousedem, aby vám v pravidelných intervalech vybíral poštovní schránku a dům či byt tak nevypadal opuštěný.

Myslete také na to, abyste před odjezdem vypnuli přívod vody a případně zablokovali dotykové zapínání plotny. Nikdy nevíte, co vaši čtyřnozí miláčci vyvedou a kam vyskočí, až se začnou ve vaší nepřítomnosti nudit.

 

4. Obsah kufru

Snad každý si před dovolenou slibuje, že nezačne balit na poslední chvíli, a jen málokdo to pak skutečně dodrží. Ať už balíte svůj kufr, nebo dětem na tábor, je jasné, že spoustu věcí nemá smysl balit předem, protože budou ještě před odjezdem potřeba. Nicméně, začněte si už dopředu psát seznam věcí k zabalení. Nejenže potom bude samotný proces rychlejší, jelikož už nebudete muset tolik přemýšlet, co do zavazadel patří, ale také si už předem uděláte pořádek v tom, co vám doma chybí a je potřeba sehnat. Vyhnete se tak situacím, kdy budete večer před odjezdem shánět plážový míč a šnorchl, nemluvě o samotném kufru.

Také není vůbec na škodu najít si na internetu video návody, jak co nejefektivněji zabalit. Ušetříte tak místo v kufru, a i vaše jízda v méně naloženém autě bude mnohem bezpečnější. Nebo využijte některé z kurýrních služeb a zavazadla si nechte dopravit na místo dovolené v předstihu.

 

5. Vhodné pojištění

Říká se to neustále a pořád to platí: nehody se stávají pořád, a navíc v tu nejméně vhodnou dobu. Nikdo z nás se nedokáže stoprocentně chránit před úrazy, ale je dobré být připraven na situaci, že k nim skutečně dojde. Obzvláště letní prázdniny a s nimi spojená dobrodružství přímo přitahují nechtěné situace. Myslete na to ještě před létem a sjednejte si včas pojištění na míru, přičemž mějte na paměti i případné plánované výlety do zahraničí. Většina pojištění nevstoupí v platnost ještě v den sjednání, ale až v následujícím měsíci či dvou. Neměli byste tedy toto rozhodnutí nechávat na poslední chvíli.

Tip: Úrazové pojištění zprostředkované 4Life Direct vás chrání pro případ trvalých následků úrazu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a kdekoliv na světě. Zavolejte na bezplatnou linku výše pro nezávaznou kalkulaci pojistného vám na míru.

 

Napadá vás ještě něco dalšího, na co bychom neměli před odjezdem na prázdniny zapomínat? Napište nám to do komentáře pod článkem na naší Facebookové stránce. Přejeme vám bezpečné léto a spoustu báječných zážitků.


Zpět na předchozí záznamy

PŘIDEJTE SE K NÁM

4Life Direct Facebook.com 4Life Direct You Tube

4Life Direct Insurance Services s.r.o., odštěpný závod, se sídlem Pobřežní 394/12, Praha 8, PSČ 186 00, Česká republika, IČO: 05573190, zapsaný v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. A 77620, odštěpný závod společnosti 4Life Direct Insurance Services s.r.o., se sídlem Štetinova 4, Bratislava, PSČ 811 06, IČO: 47 894 288, zapsané v obchodním registru Okresného súdu Bratislava I, Oddíl: Sro, vložka č. 100512/B, samostatný finanční agent pojistitele uvedeného níže, zapsaný v registru finančních agentů vedeném Národní bankou Slovenska pod č. 195201 a vykonávající činnost v České republice prostřednictvím pobočky na základě notifikace provedené vůči České národní bance. Pojištění je garantováno společností Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited registrované u Financial Services Commission na Gibraltaru. Společnost odpovídá veškerým regulacím a předpisům platným pro území Evropské unie.

4LIFE DIRECT SVĚT