Jste na Facebooku? Nezapomeňte nás sledovat!

Jak se zbavit podzimní i pocovidové únavy?

Monday, 08 November 2021

Únava a vyčerpání na podzim není nic neobvyklého. Bohužel každodenní život a pracovní povinnosti se neptají, co je za roční období. Požadavky na výkon jsou stále stejné, proto je potřeba zejména v tomto období, abyste dbali na životosprávu a organismus podpořit vitaminy, minerály a využít jejich synergického efektu.

Jedním z hlavních důvodů počínajících podzimních únav je nedostatek slunečního světla, a tedy i vitaminu D.

Jeho produkce je závislá na UVB záření, které dopadá na naše území v dostatečné míře jen od dubna do září. Vitamín D má nezanedbatelný vliv na imunitu, na stav svalů a kloubů, působí preventivně proti psychické únavě a depresím a má mnoho dalších funkcí. Bohužel 75 % populace má tohoto vitaminu trvale nedostatek. 

Při nedostatku denního světla produkuje tělo také více melatoninu, který sám o sobě utlumuje.

Následkem nadprodukce melatoninu se mohou dostavit projevy jako je zhoršení psychického stavu, vyšší nutnost spánku, nechutenství a snížení pracovní výkonnosti. Příroda usíná a lidský každodenní život, starosti a pracovní povinnosti jdou proti.

Vyčerpal nás covid

Nejde opomenout ani fakt, že v posledních téměř dvou letech řada lidí prodělala kromě běžných onemocnění i covid. V kombinaci se zvýšenou psychickou zátěží se tělo mohlo vyčerpat a chybí mu celá série vitaminů a minerálů.

Každý člověk je jedinečný, proto se vyčerpanost organismu projevuje na každém jinak. Můžete se setkat s únavou, nedostatkem energie i s bolestmi svalů a kloubů, bolestmi hlavy, nervozitou a zhoršeným dýcháním i celou řadou dalších symptomů. 

Synergický efekt vitaminu a minerálů

Při řešení zdravotních komplikací je někdy lepší brát vitaminy a minerály samostatně, jindy je efektivnější užívat je v určitých kombinacích. Ve své funkci se mohou vzájemně podporovat a pokud je užijete spolu, dosáhnete daleko lepších výsledků, než kdybyste užili jen jeden z nich. S užíváním potravinových doplňků obsahujících specifické vitamíny a minerály byste se, především v případě, že trpíte nějakým onemocněním či užíváte pravidelně léky, určitě měli poradit se svým ošetřujícím lékařem. Důležité je, abyste samozřejmě i dodržovali doporučené dávkování.

Unavený organismus je snadný terč pro viry

Odpočatý organismus je základ pro to, abyste nebyli snadným terčem pro bakterie a viry. Přesto ani silný a vydatný spánek nestačí na vytvoření silné imunity. V podzimním náročném období proto myslete i vitaminy a minerály, díky nimž lépe odoláte patogenům a zvládnete snadněji onemocnění.

Nezapomeňte na pohyb

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě je důležitý pro posílení imunity a obranyschopnosti organizmu, a proto byste jej neměli vynechávat ze svých denních plánů. O možnostech jak využít i chladného podzimního počasí ve svůj prospěch se dozvíte v dalším článku.

Zavolejte nám a sjednejte si pojištění ještě dnes!

800 022 561