Jste na Facebooku? Nezapomeňte nás sledovat!
smějící se žena s dcerou v pozadí

Jak si pořídit životní pojištění – Návod krok za krokem

Saturday, 25 April 2020

Přemýšlíte o sjednání životního pojištění?

Mnoho českých rodin si už životní pojištění založilo. A důvody budou nejspíš velmi podobné těm vašim – chtějí finančně pomoci svým blízkým, nahradit ztracený příjem nebo pokrýt jiné náklady spojené s vaším odchodem.

Hlavním důvodem, proč si většina lidí životní pojištění sjednává, je zabezpečení svých nejbližších. Důležité je správné nastavení krytí. Proto jsme pro vás připravili souhrn informací, který vás krok za krokem sjednáním životního pojištění provede.

Krok 1: Promyslete si, jak vysoké pojistné krytí potřebujete

Výše pojistného krytí, kterou si u životního pojištění sjednáte, záleží na vaši konkrétní situaci. Pokud máte děti, které jsou závislé na všem příjmu, mělo by toto krytí v případě nutnosti nahradit ztracený příjem. Nemáte-li rodinu, pak by tato částka měla pokrýt vaše neuhrazené závazky nebo náklady spojené s vaším odchodem.

Krok 2: Udělejte si průzkum v aktuální nabídce životního pojištěníŽivotní pojištění je v první řadě finanční zabezpečení pro případ nenadálých a těžkých situací, které se mohou v průběhu života objevit. Na trhu existují různé varianty, přičemž každá z nich se zaměřuje na malinko jiné cíle. Ve zkratce životní pojištění poskytuje finanční ochranu vám, partnerovi nebo celé rodině pro případ, že by se něco přihodilo. Může to být zranění, pobyt v nemocnici nebo delší rehabilitace, které přináší kromě výpadku příjmu také další náklady.

Existují různé životní pojistky dostupné pro dospělé, jakými jsou termínované životní pojištění a životní pojištění s garantovaným plněním. Existuje také životní pojištění, které Vás kryje po celou dobu Vašeho života, a slouží k tomu, aby blízcí po Vašem odchodu nestrádali.

Nejen Váš věk, ale i životní fáze, může pomoci určit druh pojistky, která je nejlepší pro Vás a Vaše blízké. Například, pokud hledáte životní pojištění jen dokud splatíte hypotéku, termínované životní pojištění může být to pravé, protože poskytuje krytí během specifického časového období. Ale v případě, že chcete celoživotní krytí, které bude s Vámi od narození Vašeho dítěte po důchod a ještě dál, měli byste zvážit životní pojištění, které Vás kryje celý Váš život.

Krok 3: Porovnejte si aktuální nabídku pojištění

Když už se rozhodnete vaše těžce vydělané peníze investovat do pojištění, ujistěte se, že získáváte kvalitní krytí. Jak na to? Vyžádejte si cenové kalkulace a projděte si podmínky pojištění. Rozhodující není jen pojistná suma, ale také podmínky uzavření a případné vyjímky. Ty se mohou ve stejném druhu pojištění značně odlišovat

Krok 4: Pročtěte si i text malými písmeny

Před podpisem pojistné smlouvy si pozorně pročtěte veškeré dokumenty. To zahrnuje nejen pojistné podmínky, ale veškeré přílohy definující platnost a rozsah krytí.

Nejste si jistí, co spadá pod pojistné krytí nebo potřebujete vysvětlení? Nebojte se klást otázky před tím, že pojistku uzavřete. Mějte na paměti, že se jedná o zajištění finanční budoucnosti vaší rodiny.

Zavolejte nám a sjednejte si pojištění ještě dnes!