4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás tímto informuje, že výše uvedené údaje budou zpracovávány za účelem nabízení, uzavírání a plnění smluv o životním a neživotním pojištění v rozsahu specifikovaném zde. Prohlašuji, že jsem se s ním seznámil a porozuměl mu.4Life Direct Insurance Services s.r.o. Vás tímto informuje, že výše uvedené údaje budou zpracovávány za účelem nabízení, uzavírání a plnění smluv o životním a neživotním pojištění v rozsahu specifikovaném zde. Prohlašuji, že jsem se s ním seznámil a porozuměl mu.

Jak si pořídit životní pojištění – návod krok za krokem

rodzina pokolenie

Přemýšlíte o sjednání životního pojištění? Mnoho českých rodin si už životní pojištění založilo. Jejich důvody pro sjednání životního pojištění jsou nejspíš podobné těm Vašim – poskytnout pomoc svým blízkým s hrazením Vašich posledních nákladů a nahradit ztracený příjem nebo jiné výdaje spojené s Vašim odchodem.

Mezi těmito důvody si můžete všimnout ústřední motiv: Lidé, kteří kupují životní pojištění chtějí usnadnit život blízkým, které po sobě zanechají. Proto jsme pro Vás sestavili tento návod, který Vás procesem sjednání životního pojištění provede krok za krokem.

Krok 1: Promyslete si, jak vysokou částku životního pojištění potřebujete

Pojistná suma životního pojištění, jakou potřebujete záleží na Vaší konkrétní situaci. Řekněme, že máte například děti, které závisí na Vašem příjmu. Asi byste chtěli mít dostatečné životní krytí, které by pomohlo nahradit tento příjem poté, co odejdete. Pokud nemáte rodinu, možná byste si chtěli zajistit dostatečné krytí, které by pomohlo s úhradou nákladů na Váš pohřeb nebo nezaplacené účty.

Krok 2: Udělejte si průzkum o možnostech životního pojištění

Existují různé životní pojistky dostupné pro dospělé, jakými jsou termínované životní pojištění a životní pojištění s garantovaným plněním. Existuje také životní pojištění, které Vás kryje po celou dobu Vašeho života, a slouží k tomu, aby blízcí po Vašem odchodu nestrádali.

Nejen Váš věk, ale i životní fáze, může pomoci určit druh pojistky, která je nejlepší pro Vás a Vaše blízké. Například, pokud hledáte životní pojištění jen dokud splatíte hypotéku, termínované životní pojištění může být to pravé, protože poskytuje krytí během specifického časového období. Ale v případě, že chcete celoživotní krytí, které bude s Vámi od narození Vašeho dítěte po důchod a ještě dál, měli byste zvážit životní pojištění, které Vás kryje celý Váš život.

Krok 3: Porovnejte si životní pojistky

Jako při jakémkoliv nákupu si chcete být jisti, že za Vaši těžce vydělanou korunu dostáváte co největší hodnotu. Nejlepší způsob jak na to? Vyžádejte si cenové kalkulace a pak je porovnejte a hledejte rozdíly v pojistkách a v tom, co pokrývají. Vždy se ujistěte, že srovnáváte i pojistné podmínky, a nejen pojistné sumy. Ne všechny pojistky byly navrženy stejně, i když jde o stejný druh pojištění.

Krok 4: Čtěte malá písmena

Předtím než se podepíšete na tečkovanou čáru si pozorně přečtěte malá písmena. To zahrnuje jakékoliv doložky přiloženy k pojistné smlouvě, které definují, jak bude fungovat a co bude a nebude pokrývat.

Nejste si jistí, co je kryté, případně potřebujete vysvětlení? Nebojte se klást otázky před tím, než pojistku uzavřete. Může od toho záviset finanční budoucnost Vaší rodiny.

Důležitá zpráva pro všechny klienty. V průběhu trvání mimořádných opatření můžete být Vy i Vaše rodina v naprostém klidu, jelikož Vaše životní pojištění není ovlivněno situací způsobenou rozšiřováním viru Covid -19, jste stále kryti za stejných podmínek platných při sjednání Vaší pojistné smlouvy. 4Life Direct je tu vždy pro Vás i Vaši rodinu.