Jste na Facebooku? Nezapomeňte nás sledovat!

Životní pojištění: Vaše jediné novoroční předsevzetí, které vás osvobodí

Monday, 27 December 2021

Milí klienti, zájemci o pojištění a přátelé, začneme obligátně a jednodušše: Přejeme Vám šťastný Nový rok!

Když si zrekapitulujete uplynulý rok 2020, za co jste nejvíce vděční? Většina z nás pravděpodobně odpoví: za naši rodinu, přátele, práci a zdraví.


A právě zdraví prošlo v minulém roce náročným testem, který mu připravila současná pandemie. Její následky zažíváme už řadu měsíců. Možná díky tomu jsme si uvědomili, na čem skutečně záleží. Všichni se shodneme, že tou nejdůležitější součástí života jsou naši blízcí.

„Věci“, na kterých opravdu záleží  

Začátkem Nového roku začíná pravidelně rezonovat téma novoročních předsevzetí. Ve většině případů si lidé přejí zhubnout, přestat kouřit, naučit se něco nového nebo splatit dluhy. Neměli bychom však zapomenout na jedno rozhodnutí, díky kterému můžeme finančně zajistit své nejbližší: životní pojištění.

Životní pojištění poskytuje finanční zabezpečení a stabilitu vašim blízkým ve chvílích, kdy se již o ně nejste schopni vy sami postarat. Vědomí, že máte uzavřenou životní pojistku, může být pro vás a vaši rodinu osvobozující.

Zodpovědná budoucnost není luxus


Pokud máte někoho, kdo je závislý na vašem příjmu – ať už manžel, manželka nebo děti – životní pojištění je bezpochyb jedna z oblastí, které byste měl věnovat pozornost. Co by nastalo v případě vaší smrti? Byla by vaše rodina finančně stabilní a udržela by si dosavadní životní standard? Byly by pokryté splátky na hypotéku a veškeré další účty? Pokud si nejste jisti odpovědí na některou z těchto otázek, pak životní pojištění potřebujete.  

Je potřeba si uvědomit, že životní pojištění není luxus. Právě naopak, je to velmi dostupné zajištění.

Životní pojištění jako ideální předsevzetí

Ukážeme si to na následujícím příkladu. Životní pojištění:

✅         Je dostatečně konkrétní: Uzavření životního pojištění je jasný cíl, který má daný začátek i konec. Po podepsání pojistné smlouvy máte  hotovo. Narozdíl od předsevzetí jako zhubnout nebo našetřit si peníze, pojistka má konkrétní a neměnné podmínky.  

✅         Je měřitelné:  Naši vyškolení pracovníci vám pomůžou určit výši měsíčního pojistného, které byste měli hradit pro zajištění ideálního krytí právě pro vás.

✅         Je dostupné: Nikdo nemůže být odmítnut.  Minimálně u nás platí, že pokud jste ve věku mezi 40-85 let, pojištětní můžete uzavřít bez ohledu na váš zdravotní stav.

✅         Je smysluplné: Životní pojištění kromě finanční zabezpečením přináší i klidném vědomí, že jste pro své nejbližší udělali něco, co jim pomůže překonat náročné chvíle.

✅         Je založené na čase: Už dnes si ve svém kalendáři můžete označit, kdy přesně si životní pojištění uzavřete. To samé nelze říct o jiných cílech, u kterých doufáte, že jich dosáhnete někdy do konce roku. Životní pojištění není krátkodobým cílem. Jakmile ho máte, chrání vás na mnoho let.

Uzavření životního pojištění je snadné odložit na později, zejména pokud má člověk dojem, že času je ještě dost. Sami můžeme v posledních letech vidět, že nikdo netuší, co přinesou další dny. Zamyslete se nad životním pojištěním jako nad novoročním předsevzetím a odškrtněte si ho ze seznamu svých úkolů. Nadchází ten nejlepší čas pro obdarování vašich blízkých. Poskytnete jim klid, díky kterému se budou moci soustředit na jiné věci ve svém životě.